A fantastic day was had by all who attended our Swimming Carnival this year, postponed due to inclement weather, but when it finally got underway, was a great success.

The weather wasn’t perfect, the second time around, but that didn’t stop any of our fantastic swimmers, who gave their all for their House, and everyone tried their best and swum their hearts out.

CHEVIN took the honours this year. Well done everyone in Chevin.
In second place was PEET, followed by CROYDEN and RAEBURN.

Our thanks to our wonderful competitors, and to all the Year 9/10 students who assisted on the day.
They were amazing and RCC would like to congratulate them for all their hard work and help.
They include
• Rory Burke
• Ryan Stinten
• Matthew Bolton
• Lili Smith
• Brendan Bosnyak
• Ryan Kenward
• Dylan Barrett
• Charli-Jane Church

Congratulations to our Champions and Runner ups.

Year 10 Boys
Champion:  Luke Monaghan
Runner Up: James Kidd

Year 10 Girls
Champion:  Lilianne Smith
Runner Up: Zoe Jacobs

Year 9 Boys
Champion:  Rez Kerenyi
Runner Up: Brendan Bosnyak and Khye McManus

Year 9 Girls
Champion:  Sophie Brownlie
Runner Up: Emily Gonzalez

Year 8 Boys
Champion:  Jai De Waal
Runner Up: Joshua Lowe

Year 8 Girls
Champion:  Molly- Grace Harrison
Runner Up: Brooke Corfield

Year 7 Boys
Champion:  Kayden Jones
Runner Up: Carson Morgan and Amien Murdoch

Year 7 Girls
Champion:  Miquaylah Manifold
Runner Up: Finley White

Year 6 Boys
Champion:  Samuel Hale
Runner Up: Euan Dawson

Year 6 Girls
Champion:  Francesca- Rose Fox
Runner Up: Charlize Gordon

Year 5 Boys
Champion:  Ardenne Murdoch
Runner Up: Gilbert Kiddie

Year 5 Girls
Champion:  Alina Williams
Runner Up: Elin Kirkendale-Middelfart

Year 4 Boys
Champion:  Zachary Gordon
Runner Up: Isaac Whan

Year 4 Girls
Champion:  Laylah Jones
Runner Up: Matilda Dodd

Year 3 Boys
Champion:  Hayden Fletcher
Runner Up: Jayden Prontelli

Year 3 Girls
Champion:  Ava Warren
Runner Up: Ellie Butt

Well done everyone and thanks again.
RCC HPE Team